top of page

Po dvou letech se představili fotbalisté Rataj v okresním přeboru. Na svou premiéru však nebudou vzpomínat v dobrém. Jednomu z favoritů soutěže podlehli po jednoznačném průběhu vysoko 5:0. V základní sestavě nastoupili hned 4 neúplně zdraví hráči a tento handicap se ukázal jako rozhodující. Zborovice tak navázaly na sérii šesti utkání z konce minulé sezony bez prohry.

Již od začátku utkání bylo jasné, v jakém duchu se zápas ponese. Domácí drželi míč na svých kopačkách, hosté přijeli s taktikou zabezpečené obrany a pokoušeli se vyrážet do rychlých brejků. Hned v úvodu utkání dvakrát hosty podržel brankář Miler, který si dokázal poradit s nebezpečnými pokusy domácích útočníků. Na třetí nebezpečnou střelu Chytrého však již nedosáhl a domácí tak šli brzy do vedení. Do kabin pak odcházeli s dvoubrankovým vedením, když se obránce Štěpánů nešťastně ve vápně srazil Kojetským a byla z toho penalta. Brankář Miler si na ni konečky prstů sáhl, brance však zabránit nedokázal. Hosté se za celý první poločas dostali jen ke střele Stratila z vápna, která skončila nad a nejnebezpečnější akcí byl centr Vacla na malé vápno, na který jen těsně nedosáhl Avramov.

Když na začátku druhého poločasu pustil Miler za svá záda střelu Chytrého z obrovského úhlu, bylo o osudu utkání definitivně rozhodnuto. Byť se hosté dokázali díky Bláhovi dostat do dvou velkých šancí, nulu v kolonce vstřelených branek se jim smazat nepodařilo. Neujaly se ani střely ze střední vzdálenosti. Domácí, kteří již dohrávali zbytek utkání v pohodě, se také dostávali do šancí zejména po ztrátách ve středu hřiště, kterých bylo ze strany Rataj v tomto zápase spoustu. Dvě z šancí ještě dokázali zásluhou Prachaře a Šprni do konce utkání proměnit a v poklidu si dokráčeli k zaslouženým třem bodům.

Zborovice: Chytrý R. -Vaňák, Laube, Štěpánek, Švejcar - Prachař D., Šumbera, Kojetský M., Prachař M. - Chytrý, Šprňa (Sidek, Janča, Hlaváč)

Rataje: Miler - Zloch, Bláha, Brázda (53. Deneš), Štěpánů - Kratochvíl (73. Gryča), Stratil, Avramov, Chalupa (57. Štepita) - Vacl (79. Poledňák A.), Poledňák D. (86. Krejčí)

Branky: Chytrý 2, Štěpánek, Prachař D., Šprňa

Rozhodčí: Sanislo, 150 diváků

Ohlasy trenérů:

Marek Šprňa: "Od začátku zápasu jsme byli lepším mužstvem a nováčkovi soutěže jsme toho moc nedovolili. První branku jsme vstřelili po pěkné akci Chytrým, před poločasem byl faulován Kojetský a penaltu proměnil Štěpánek. Druhá půle byla plně v naší režii. Hned z kraje dal Chytrý třetí branku. Po rychlé a přesné kombinaci přidal čtvrtou David Prachař a účet uzavřel krásnou brankou Šprňa. Kluky chválím. Rád bych pochválil i rozhodčího Sanisla, který zápas řídil s přehledem."

Petr Bláha: "Do zápasu jsme vstoupili hodně opatrně a báli se hrát. Navíc jsme udělali hrubé chyby na naší polovině hřiště, které soupeř trestal. Na začátku druhého poločasu jsme dostali třetí gól, který nás utlumil. Hráči si musí uvědomit, že některé herní situace nejde řešit jako v okresní soutěži."

ZBOROVICE - RATAJE 5:0 (2:0)