top of page

V dalším domácím zápase nastupovaly Rataje s cílem odčinit předchozí porážky a připsat si první body v letošní sezoně.

Od začátku zápasu však měli navrch hosté, kteří drželi míč na svých kopačkách a snažli se vstřelit úvodní branku. Přesto se však tentokrát štěstí drželo na kopačkách Rataj, kteří od začátku  působili nervózně pod dojmem třech porážek v řadě. Přesto přestáli úvodní tlak hostů a sami se ujali vedení, když si na rohový kop Vacla naběhl obránce Zloch a špičkou kopačky jej usměrnil za záda hostujícího brankáře. Zpravil si tak chuť po minulém zápase, kdy mu branku upřel pomezní rozhodčí a vstřelil první gól Rataj v letošní sezoně. Vedení domácím však nevydrželo dlouho, když se v osobním souboji prosadil exligový Konečník a tváří v tvář Milerovi nezaváhal - 1:1. Od této chvíle nastala jediná pasáž, kdy byli domácí jasně lepší. Využili toho k odpoutání se soupeři až na stav 3:1. Nejprve se Vacl vyhnul ofsajdové pasti a po přiťuknutí Chalupy běžel sám na brankáře, udělal mu kličku a zakončil do prádné branky. Domácí poté využívali nedůslednosti hostů při bránění rohových kopů. Nejprve agilní obránce Zloch zakončoval vedle, poté však již Stratil využil perfektní Vaclův centr a zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Do druhého poločasu však domácí vstoupili příliš nervozně, nedokázali udržet míč na svých kopačkách a byli za to po zásluze potrestáni. Nejprve však mohl rozhodnout o osudu zápasu Chalupa, který v jasné příležitosti nedokázal nadvakrát překonat domácího brankáře. Poté se neprosadil z dalšího rohu ani Zloch, jehož další střela mířila nad. Zasloužený trest tak přišel na druhé straně, kdy se z přímého kopu trefil přesně Motal. Domácí znervózněli, snažili se prosadit pouze nakopávanými míči a hosté se tlačili za vyrovnáním. Dočkali se ho velmi šťastně, kdy jejich hráči nesedla střela z vápna a stala se z toho výborná nahrávka za obranu, které využil Konečník k vyrovnání. Hosté se tak dostali na koně a k vedení v zápase jim pomohl obránce Štěpánů, který zbytečně ve vápně srazil Konečníka. Nařízený pokutový kop sám postižený proměnil a dokonal tak obrat v zápase. Rataje nedokázaly ani ve čtvrtém zápase bodovat, přestože měly po poločase velmi blízko vítězství.

Branky: Zloch, Vacl, Stratil - Konečník 3, Motal

Rataje: Miler - Gryča, Bláha, Štěpánů, Zloch - Poledňák A., Stratil, Avramov, Kratochvíl - Chalupa, Vacl

Skaštice: Vymětal L. - Bubla, Stančík, Navrátil, Olbert (46. Sedlák) - Konečník, Motal T., Rosecký (89. Brada), Menšík D. (46. Vymětal) - Frýdl (65. Soukup), Gahura (70. Zlámal)

Ohlasy trenérů:

Petr Bláha: "Nastoupili jsme proti kvalitnímu soupeři a po prvním poločase jsme vedli o dvě branky. Bohužel ve druhém poločase jsme chybovali a inkasovali jsme tři branky. Hosté dokázali dokonale otočit průběh utkání a zvítězili."

Vojtěch Menšík: "Od začátku utkání jsme naráželi na dobře organizovanou obranu domácích. Ti šli do vedení, když rohový kop usměrnil Zloch. Odpověděli jsme brankou Konečníka, ale další dobré příležitosti neproměnili a domácí nás za to potrestali. Nejprve proměnil sólo Vacl a opět po rohu se krásnou hlavičkou prosadil Stratil. Ani v druhém poločase se obraz hry nezměnil, ale tentokrát jsme již šance začali proměňovat a dalšími dvěma góly Konečníka a Motala výsledek otočili."

RATAJE - SKAŠTICE "B" 3:4 (3:1)