top of page

V 7. kole zavítali hráči Rataj na hřiště aktuálně druhého týmu tabulky Slavkova pod Hostýnem a museli se obejít bez svého nejlepšího střelce Vacla. Soupeř ukázal, proč se drží na špici tabulky a prakticky po celý zápas měl herně navrch, převyšoval hosty v rychlosti i důrazu a zaslouženě si připsal tři body.

Od začátku utkání domácí zatlačili svého soupeře před jeho pokutové území, avšak obrana hostů pracovala poměrně spolehlivě a dovolila Slavkovu jen několik střel ze střední vzdálenosti. Rataje nedokázaly udržet míč delší dobu na svých kopačkách, přesto však dokázali být nebezpeční z rychlých protiútoků. Otevřít skóre mohl po rohovém kopu Zloch, když se snažil odražený míč skluzem dopravit do branky, včasným vyběhnutím mu v tom však zabránil domácí brankář. Když se neujala ani střela Lehkoživa, který zkusil překvapit brankáře stojícího hodně před brankou, udeřilo na druhé straně. Obránce Štěpánů si zpracovával těžký míč ve vlastním pokutovém území, nechal se předskočit domácím útočníkem a ten již neměl problém překonat Milera. O dvě minuty později podnikli domácí rychlý protiútok po zisku míče před vlastním pokutovým územím a bylo to již o dvě branky. Několik dalších příležítostí domácí neproměnili a Rataje tak se štěstím držely malou naději na bodový zisk.

Do druhého poločasu jako by nastoupila jiná mužstva. Hosté už nepůsobili tak ustrašeně, zrychlili kombinaci, zlepšili pohyb a odměnou jim bylo snížení na 2:1, když se po rohovém kopu odrazil míč ke Kratochvílovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Chvíli poté měli domácí výhodu přímého kopu, který poslal domácí hráč do náruče Milera, jenže Štěpánů nesmyslně fauloval dobíhajícího útočníka a zavinil tak již třetí pokutový kop v sedmém zápase. Domácí útočník poslal Milera na druhou stranu a bylo to již opět o dvě branky. Stejná situace se však opakovala i na druhé straně a penaltu s přehledem proměnil Avramov a dodal hostům novou krev do žil. Ti se mohli dočkat i vyrovnání, jenže Gryčovi chyběly centimetry, aby dokázal skluzem usměrnit přihrávku na malé vápno do branky. V těchto minutách byli hosté lepším mužstvem a domácí se strachovali o výsledek. Uklidnily je až další 2 branky v Milerově síti během dvou minut. Nejprve se domácí kapitán trefil hlavou pod břevno a poté po rychlé kombinaci a přihrávce na křídlo se ocitl hráč Slavkova sám před Milerem a nezaváhal. Slavkov se díky výhře posunul na první místo tabulky, Rataje zůstavají nadále poslední.

Branky: Barot 2, Grygar 2, Ponížil - Kratochvíl, Avramov z p.k.

Slavkov p.H.: Čačala - Dočkal, Kužel, Krajcar J., Pavlica - Urbánek L., Barot, Darebníček, Grygar - Kotas, Ponížil

Rataje: Miler - Strnad (64. Labuda), Zloch, Avramov, Štěpánů (77. Brázda) - Poledňák A., Stratil, Lehkoživ, Gryča (72. Štepita) - Chalupa, Kratochvíl

Rozhodčí: Skyba, 120 diváků

Ohlasy po zápase:

Pavel Kotas: "Naše vítězství bylo vybojované a nerodilo se vůbec snadno. Hosté byli šikovní a divím se, že jsou až na konci tabulky. My jsme měli víc štěstí v koncovce a byli jsme o poznání lepším týmem, proto jsme zaslouženě zvítězili."

Petr Bláha: "V prvním poločase byli lepším mužstvem domácí, kteří sice nedokázali proměnit své velké šance, ale bohužel pro nás trestali naše nesmyslné chyby během dvou minut. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním zdramatizovat zápas, což se nám podařilo. Za stavu 3:2 pro domácí jsme zápas mohli vyrovnat, jenže se nám to nepovedlo a před koncem zápasu jsme zase inkasovali dva zvláštní góly opět během dvou minut. Domácí zaslouženě vyhráli."

SLAVKOV P.H. - RATAJE 5:2 (2:0)