top of page

Druhou domácí výhru v řadě si připsali fotbalisté Rataj proti Zářičí. Odpoutali se tak poprvé v sezoně z posledního místa v tabulce.

Od začátku utkání měli mírně navrch domácí, nicméně do vyložených šancí je pozorná obrana Zářičí příliš nepoustěla. Vyjímkou byly dvě situace, na jejímž konci byl domácí kanonýr Vacl, který však nedokázal mířit přesně. Skóre tak otevřel až obránce Zloch, který se po přesném přímém kopu Lehkoživa dokázal dostat k míči dřív, než domácí brankář a stehnem usměrnil míč do sítě. Potvrdil tak na obránce solidní střeleckou formu. Navýšit vedení mohl o chvíli později Bláha, který však na další perfektní přímý kop Lehkoživa těsně nedosáhl. Hosté hrozili především po dlouhých autových vhazováních a rohových kopech, které létaly až do malého vápna, obrana Rataj si však několikrát i s trochou štěstí poradila. V jednu chvíli hosté zahrávali 3 rohové kopy v řadě a po jednom z nich vytáhl Miler střelu hostujícího hráče s námahou na tyč. Do kabin tak odcházeli domácí s nejtěsnějším vedením.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, jako první - domácí se snažili tlačit dopředu a hosté spoléhali na rychlé brejky a nebezpečné standardní situace. Vyrovnání se také dočkali z přímého kopu ze 20 metrů, který hostující hráč trefil přesně k tyči a špatně postavený brankář Miler nedokázal na jeho střelu dosáhnout. Z vyrovnání se však hosté neradovali příliš dlouho, již za 3 minuty naprosto nepochopitelně stáhl obránce ve vápně Vacla, který mířil s míčem mimo pokutové území a nepředstavoval momentální nebezpečí. Penaltu, tak jako v minulém zápase, s přehledem proměnil Avramov, který poslal brankáře na druhou stranu. To Rataje nakoplo a hosty naopak psychicky srazilo, což se projevilo během dalších 5 minut, kdy se po totožných akcích dvakrát prosadil střídající Krejčí. Nejprve zatáhl míč po pravém křídle Štepita, přešel přes obránce a našel přesným centrem Krejčího na malém vápně. Domácímu útočníkovi stačilo pouze nastavit nohu a doklepnout míč do odkryté branky. Na poslední branku mu přihrál stejným způsobem z levé strany Vacl. Závěrečných 10 minut již domácí dohrávali v pohodě s vědomím zisku tří důležitých bodů.

Branky: Krejčí 2, Zloch, Avramov z pen. - Menšík T.

Rataje: Miler - Poledňák A., Zloch, Avramov, Bláha - Štepita (75. Červík), Stratil (77. Štěpánů), Lehkoživ J., Chalupa - Kratochvíl (69. Krejčí), Vacl

Zářičí:

Rozhodčí: Novák, 100 diváků

Ohlasy po zápase:

Petr Bláha: "Nebylo to jednoduché utkání. Soupeř sice hrozil jen z dlouchých autů, ale ty nám dělaly problémy. Zápas jsme nakonec zvládli, když jsme ve druhém poločase během krátké doby vstřelili tři branky."

Petr Krutil: "Zápas v Ratajích jsme herně nezvládli. Zlomová situace přišla za stavu 1:1, kdy jsme se nadechovali k tlaku. V té době domácí proměnili pokutový kop. Náš tým se psychicky rozložil a domácí slavili zasloužené vítězství."

RATAJE - ZÁŘIČÍ 4:1 (1:0)