top of page

První výhru v letošní sezoně si připsali fotbalisté Rataj proti Rusavě. Díky třem brankám ve druhém poločase zvítězili jednoznačně 4:0. Martin Miler udržel poprvé v sezoně čisté konto.

Úvod utkání patřil domácím, kteří se rychlou kombinační hrou dostávali před branku soupeře. V první velké šanci se objevil kanonýr Vacl, jeho střela však skončila jen na tyči hostující branky. Neujaly se ani střely Lehkoživa a Gryči, které letěly vedle. Poté však převzali iniciativu hosté, kteří ovšem dokázali svůj tlak přetavit pouze v jedinou, zato však obrovskou, šanci. Střelu ze 12 metrů dokázal Zloch na poslední chvíli zblokovat na tyč, míč putující po brankové čáře potom před dobíhajícím útočníkem na poslední chvíli ukopl Štěpánů. Několik střel ze střední vzdálenosti mířilo buď vedle nebo přímo doprostřed branky a Miler s nimi neměl vážnější problémy. Poté však již domácím vyšel rychlý brejk, míč se dostal na hranici velkého vápna k Lehkoživovi, který zachoval chladnou hlavu a obstřelil hostujícího brankáře - 1:0. To byl i konečný výsledek prvního poločasu, jelikož Rataje řešily několik přečíslení příliš zbrkle.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s jasným cílem vstřelit uklidňující branku a jejich plán se jim povedl na jedničku, když Chalupa vyřešil situaci dva na jednoho přihrávkou na Vacla, který tváří v tvář neměl problém prostřelit brankáře. Vstřelil tak již svou šestou branku v šestém utkání. O malou chvíli později si na Chalupův roh naskočil Avramov a bylo to již o tři branky. Svou brankou po více než půl roce praticky rozhodl o vítězství domácích, hosté neměli fyzické ani morální síly utkání zvrátit. Když navíc na 4:0 zvýšil Zloch po dalším krásném centru Chalupy, mohli domácí již v poklidu dohrávat. Po prostřídání sestavy se však přece jen hosté do několika šancí dostali, čestného úspěchu se však nedočkali. Nejblíže k tomu byli v 85. minutě, kdy se domácí obrana příliš vytáhla a hostující útočník postupoval sám na obránce Zlocha. Přestože ho domácí stoper vytlačil z ideální střelecké pozice, jeho střela byla dost nebezpečná a Miler měl co dělat, aby míč zkrotil. Na druhé straně mohl postupovat sám na brankáře Krejčí, ale zradilo jej zpracování. I tak skončilo utkání vysokým a zaslouženým vítězstvím domácího celku.

Branky: Lehkoživ J., Vacl, Avramov, Zloch

Rataje: Miler - Poledňák A. (73. Krejčí), Zloch, Avramov, Štěpánů - Kratochvíl (56. Havránek), Lehkoživ J. (69. Červík), Stratil, Gryča - Vacl (80. Rozehnal), Chalupa

Rusava: Barot - Šimčík (20. Kocman), Zelený, Krajcar, Třason - Krajíček, Pavelka, Bílek (70. Ševčík), Vávra - Tureček, Havránek

Rozhodčí: Mucha, 100 diváků

Ohlasy po zápase:

Petr Bláha: "Do utkání jsme vstoupili dobře a soupeře přehrávali, jenže se nám nedařilo proměnit šance. Od 20. minuty jsme trochu znervózněli a začali dělat chyby, kterých soupeř využil a hru vyrovnal. Hosté pak měli dvě velké brankové příležitosti, které neproměnili. Před přestávkou jsme dali gól a v úvodu druhého poločasu jsme přidali další. Pak už jsme měli zápas ve svých rukou. Všichni jsme moc spokojeni. Teď se musíme připravit na další utkání."

Daniel Krajcar: "Byla to naše ostuda. Nebezpeční jsme byli pouze prvních deset minut, jenže Bílek má letos střeleckou smůlu, opět trefil tyčku. Ve druhé půli jsme během pěti minut třikrát inkasovali. Velké problémy nám dělaly rohy a nakopávané míče do vápna. Výsledek odráží také přístup některých hráčů k zápasu, který byl vůči těm druhým, svědomitým, pěkně sprostý."

RATAJE - RUSAVA 4:0 (1:0)