top of page

V prvním domácím utkání nové sezony přivítaly Rataje mužstvo Mrlínku a chtěly odčinit vysokou porážku 0:5 z prvního kola. Mrlínek v prvním kole podlehl doma na penalty Lubné. V loňské sezoně se náš soupeř umístil na 10. místě tabulky.

Úvod utkání byl z obou stran opatrný s celou řadou nepřesností na obou stranách. K první nebezpečné střele se tak dostal Jindřich Lehkoživ až v 9. minutě, jeho pokus však mířil nad. O malou chvíli byl velmi blízko první brance Stratil, jeho střelu do šibenice z bezprostřední blízkosti však brankář hostí výborným zákrokem vyrazil na roh. Hosté byli nebezpeční po dlouhých nákopech, v první půli však zahrozili jen dvakrát, první střela skončila těsně mimo, druhou špičkou kopačky vyrazil Miler. Ve 28. minutě se zranil dispečer domácí hry Jindřich Lehkoživ a na hře Rataj to bylo znát. Od tohoto okamžiku měli hosté mírně navrch, do šancí je však pozorná defenzíva Rataj nepouštěla. K jediné vážnější situaci tak hostům pomohl těsně před koncem poločasu rozhodčí Mucha, který otočil souboj Veselého s hostujícím útočníkem proti domácím a Mrlínku se tak naskytla jedinečná příležitost kopat přímý volný kop z hranice vápna. Ten však skončil pouze na domácí zdi a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Na začátku druhého poločasu byla na domácích znát snaha protrhnout konečně nulu v kolonce vstřelených branek. Velmi blízko k tomu byl po výborné individuální akci, kdy přešel přes 4 hráče hostů, Vacl, jeho střela však orazítkovala pouze tyč. V další příležitosti zakončoval David Lehkoživ slabě a hostující obrana si s jeho pokusem poradila. Hostům tak stačila k otevření skóre taktika nakopávaných míčů za obranu, když po jednom takovém míči nastřelil vyběhnuvší Miler dobíhajícího Janč, pro íkakterého pak již nebyl problém doklepnout míč do prázdné branky. A chvíli na to to bylo již o dvě branky, když Vyoral trefil odražený míč po rohu z 18 metrů nechytatelně do šibenice. Poté Rataje přešly na rozestavení 3-4-3, jenže vlastními nepřesnostmi se připravovali o míče a to byla voda na mlýn jednoduše hrajícího soupeře, který do otevřené obrany domácích přidal ještě další 2 branky zásluhou Surého a odvezl si tak z půdy nováčka vysoké vítězství, které však zcela neodpovídá průběhu hry. Rataje ani ve druhém utkání po postupu do okresního přeboru nevstřelily branku a krčí se tak na chvostu tabulky.

Branky: 75. a 87. Surý, 55. Jančí, 64. Vyoral A.

Rataje: Miler - Strnad (69. Štepita), Avramov, Veselý, Štěpánů (72. Gryča) - Kratochvíl (46. Chalupa), Lehkoživ J. (28. Zloch), Stratil, Michálek - Vacl, Lehkoživ D.

Mrlínek: Novák - Horák R., Kušík V., Kušík A., Vyoral A., Vrubel (70. Heryán), Horák D. (78. Vlasák), Vyoral Š. (61. Mikov), Surý, Horák J. (81. Podzemský), Jančík (73. Červík)

Rozhodčí: Mucha, 100 diváků

Ohlasy trenérů:

Petr Bláha: "Dnes jsme do šedesáté minuty odehráli dobré utkání. Dokázali jsme si vytvořit několik slibných šancí, ale štěstí se k nám obrátilo zády. Za stavu 0:0 jsme nastřelili tyč a za několik okamžiků jsme prohrávali po nedorozumění brankáře s obráncem. Ve zbývajícím průběhu jsme již neměli morálku na otočení zápasu a po otevření naší obrany jsme ještě inkasovali další góly. Některé situace řešíme až moc složitě a po našich chybách inkasujeme góly. Na druhou stranu jsme si dokázali, že fotbal hrát umíme. Teď se musíme soustředit na další utkání, ve kterých se budeme snažit získat potřebné body."

Martin Kaďůrek: "První poločas byl o překopávané. Oba týmy nehrály moc pohledný fotbal. Za zmínku stála domácí střela, kterou náš brankář vyrazil. Pak se zranil nejlepší hráč domácích a na hře to bylo znát. Druhý poločas začali domácí lépe. Trefili tyč. Pak přišlo ke slovu otřepané nedáš dostaneš. Domácí brankář při odkopu trefil hráče před sebou, Jančík pak do prázdné branky vstřelil svůj první gól za muže. Druhou branku vykouzlil krásně do šibenice Alois Vyoral. Domácí otevřeli hru a docházela jim rychle pára. My jsme se snadněji dostávali do šancí, které likvidoval domácí brankář. Poslední branky pak přidal Surý."

RATAJE - MRLÍNEK 0:4 (0:0)