top of page

Ve třetím kole zajížděli hráči Rataj na hřiště do Němčic, které se po úvodních dvou kolech usadily na prvním místě tabulky. Přesto, že to byl souboj prvního proti poslednímu, tak se hosté svého soupeře nezalekli a po celý zápas byli více než vyrovnaným soupeřem.

Od začátku utkání se Rataje prezentovaly vysokým napadáním, kterým dělaly domácím velké problémy. Přesto se opět nevyvarovaly chyb v defenzívě a již potřetí za sebou nedokázali vstřelit branku, takže na body opět nedosáhly.

V úvodní šanci utkání se objevil hostující obránce Zloch, z rohu však poslal hlavičku jen do náruče domácího brankáře Láníka. Na druhé straně domácí využívali vysoké a důrazné útočníky, které hledali dlouhými nákopy. Hostující obrana však na začátku utkání pracovala poměrně spolehlivě a do vyložených šancí domácí nepouštěla. Další rohový kop rozehráli hosté po zemi na přední tyč, do zakončení se opět dostal Zloch, jeho střela z otočky však mířila nad. Poté už šli domácí do vedení, když Veselý ztratil při rozehrávce míč, Němčice se dostaly do přečíslení, které vykombinovali prakticky až do prázdné branky. Rataje však obdržená branka nepoložila a dále se tlačily do útoku. Dvě střely ze střední vzdálenosti předvedl Mík, zejména jeho druhý pokus pořádně protáhl Láníka. V největší šanci hostů v prvním poločase se objevil Chalupa, který postupoval sám na brankáře, zakončil však jen do jeho nohou. Domácí se do zakončení dostávali jen po chybách v rozehrávce a jen díky Milerovi svítilo o poločase na tabuli skóre 1:0.

Ve druhém poločase se hosté stále snažili vstřelit první branku v sezoně, střely Vacla, Stratila a hlavička Zlocha se však mezi tyče nevešly. Domácí se snažili uklidňovat hru zdlouhavější rozehrávkou, pohybliví hráči Rataj jim však nedovolili držet míč dlouho na svých kopačkách. Poté se zranil stoper Bláha a hosté museli přeskupit sestavu. Před druhým gólem nešťastně při zpracování podklouzl Mík, následně se nechal připravit o míč a domácí si v situaci 2 na 1 mazácky poradili, když Darebníček prostřelil Milera. Na druhé straně se po pěkné kombinaci dostal do velké šance Avramov, jeho střelu z bezprostřední blízkosti však Láník fantasticky vyrazil. V nastaveném čase se přece jen Ratajím povedlo vstřelit branku, kdy ve skluzu dopravil míč do sítě Zloch, byl mu však odmáván ofsajd. Bezprostředně poté utkání skončilo a Rataje tak mají stále nulu na kontě bodů i vstřelených branek.

Branky: 11. Roman Darebníček, 69. Radim Darebníček

Němčice: Láník - Sládeček, Niedermeltl, Lejsek, Stržínek - Němec, Matějov, Holý, Rom. Darebníček - Rad. Darebníček, Pospíšilík (Cejpek, Vymětal, Holotík, Darebník)

Rataje: Miler - Zloch, Bláha (62. Gryča), Veselý, Štěpánů - Poledňák A. (77. Krejčí), Stratil, Mík, Avramov - Chalupa, Vacl

Rozhodčí: Veselý, 130 diváků

Ohlasy trenérů:

Milan Možíš: "V dnešním zápase jsme chtěli potvrdit náš vítězný vstup do sezony. V 10. minutě jsme skórovali, ale houževnatý soupeř, kterého musím pochválit za předvedený výkon, už nás nenechal do poločasu přidat další gól. Ikdyž jsme si vytvořili řadu šancí, tak jsme proměnili jen tu v 70. minutě."

Petr Bláha: "Do zápasu jsme vstoupili dobře a soupeře zatlačili, jenže v 11. minutě jsme zase udělali hrubou chybu, kterou domácí potrestali. Chybí nám jednoduché řešení a také trocha štěstí. V polovině druhého poločasu jsme vytvořili další hrubou chybu a prohráli jsme 2:0. Výsledky jsou pro nás až moc kruté, ale je to fotbal, který se hraje na góly. Asi nám chybí zkušenosti."

NĚMČICE - RATAJE 2:0 (1:0)